• Cetnarskiego 33, 37-100 Łańcut
  • +48 609 095 827
  • semperfidelis.pl@wp.pl
Modlitwa o pokój na świecie i w Ukrainie

Modlitwa o pokój na świecie i w Ukrainie

13 lutego, 2023

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, czyli 1 stycznia 2023 r., wierni zgromadzili się w katedrze lwowskiej, aby wspólnie modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie. Mszę świętą odprawił abp Mieczysław Mokrzycki z okazji Światowego Dnia Pokoju modląc się szczególnie o pokój i Boże błogosławieństwo dla Ukrainy.

Eucharystię wraz z metropolitą lwowskim koncelebrowali zaproszeni biskupi z Polski, a wśród nich: abp Adam Szal, metropolita przemyski wraz z arcybiskupem seniorem Józefem Michalikiem i biskupami pomocniczymi archidiecezji przemyskiej: Stanisławem Jamrozkiem i Krzysztofem Chudzio. Obecny był także bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza, bp Jan Wątroba z Rzeszowa, bp Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej, bp Edward Kawa, biskup senior Marian Buczek, proboszcz ks. prałat Jan Nikiel, księża z Ukrainy i zagranicy.

W modlitwie o pokój wzięli również udział: Konsul Generalny RP we Lwowie Pani Eliza Dzwonkiewicz, Ambasador Jarosław Drozd oraz Posłowie Sejmu RP p. Kazimierz Gołojuch oraz p. Fryderyk Kapinos. Obecni byli również przedstawiciele Fundacji Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej Henryk Rydzik i Janusz Cierpisz.