• Cetnarskiego 33, 37-100 Łańcut
  • +48 609 095 827
  • semperfidelis.pl@wp.pl
Pomoc dla Ukrainy – półroczne posumowanie

Pomoc dla Ukrainy – półroczne posumowanie

16 sierpnia, 2022

Z dniem 31 maja 2022 r. została zakończona działalność punktu zbiórki darów dla ofiar wojny na Ukrainie zlokalizowanego w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie przy ul. Armii Krajowej 51. Nadal pozostaje czynny drugi z magazynów w Łańcucie przy ul. Kolejowej, do którego można przekazywać artykuły spakowane na palety w celu przetransportowania na Ukrainę. Tak jak dotychczas pomoc dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie powiatu łańcuckiego prowadzi Caritas Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z parafią farną
w Łańcucie.

Pragniemy poinformować, że od 25 lutego br. we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej zostało wysłane ponad 80 transportów z pomocą humanitarną. Były to głównie TIR-y, busy, a w początkowej fazie też autobusy transportujące ludzi do Polski i wracające z pomocą na Ukrainę. Na paletach znalazły się m.in. żywność, leki, środki higieniczne, chemia gospodarcza, odzież, pościel, koce, łóżka, artykuły pierwszej potrzeby. Artykuły dostarczane były przez ludzi dobrej woli, ze zbiórek w szkołach, zakładach pracy oraz przywożone z innych części kraju i zagranicy. Do Łańcuta dotarły transporty m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Holandii. Przekazywane dary dla Ukrainy były sortowane, pakowane i układane na paletach, które wózkiem widłowym były załadowywane na samochody ciężarowe. Z Łańcuta transporty z pomocą humanitarną trafiały do zbiorczego magazynu na terenie Archidiecezji Lwowskiej, skąd prowadzona była dystrybucja do najbardziej potrzebujących osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych. Fundacja pomagała również w transporcie darów zorganizowanym przez Centrum Medyczne w Łańcucie dla szpitala w Stryju.

Pomocy na tak szeroką skalę nie udałoby się zrealizować bez zaangażowania wielu osób, takich jak: pracowników i uczniów Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie, druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łańcuckiego, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie, wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli.
Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i wyraz solidarności
z osobami pokrzywdzonymi w wyniku wojny na Ukrainie

Informacje o działaniach fundacji można znaleźć również w imiennych publikacjach:
Podsumowanie pomocy dla Ukrainy
Zbiórka dla poszkodowanych mieszkanców Ukrainy
Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba odwiedzil ośrodek dla uchodzców na Ukrainie
Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba
Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba Odwiedził Polskę i Ukraine
Nie ustaje polska pomoc dla walczacej Ukrainy
Antykryzysowa siedziba archidiecezji lwowskiej o pierwszych dwóch tygodniach swojej działalności
ks. Rafał Zborowski ze Lwowa