Pożar kościoła w Brzuchowicach

15 grudnia, 2021

Fundacja Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Łańcucie przyjmuje darowizny na odbudowę kościoła w Brzuchowiach na Ukrainie. Niespełna tydzień temu z nieustalonych przyczyn zapalił się dach kościoła. Budowana od kilku lat świątynia była już na etapie prac wykończeniowych. Niestety pożar uniemożliwi sprawowanie liturgii w zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w nowym kościele i odsuwa te plany w bliżej nie określoną przyszłość. Bez wsparcia z Polski parafia licząca zaledwie stu wiernych nie ma szans na to aby odbudować to co zostało zniszczone.

Dlatego zwracamy się z apelem o pomoc w odbudowie spalonego dachu kościoła, tak aby parafianie na przyszłe święta Bożego Narodzenia mogli uczestniczyć w liturgii w nowej świątyni.

Środki zbieramy na wyodrębnione subkonto Fundacji prowadzone przez Bank Pekao S.A.

Nr konta złotowego „darowizna na odbudowę spalonego kościoła w Brzuchowicach”

30 1240 2643 1111 0010 7521 6381

W przypadku chęci przekazania środków w innej walucie prosimy o kontakt z Fundacją mailowo lub telefonicznie.

Więcej informacji o pożarze w wiadomościach telewizyjnych, na kanale YouTube oraz w innych mediach: