• Cetnarskiego 33, 37-100 Łańcut
  • +48 609 095 827
  • semperfidelis.pl@wp.pl
Poświęcenie сentrum duszpasterskiego w Lubeli.

Poświęcenie сentrum duszpasterskiego w Lubeli.

21 czerwca, 2021

21 czerwca 2021 roku w Lubeli koło Żółkwi poświęcenia nowopowstałego centrum duszpasterskiego dokonał arcybiskup Mieczysław Mokrzycki z udziałem dobroczyńców z Polski i Ukrainy.

Na początku uroczystego poświęcenia dzieci, które licznie przybyły z parafii katedralnej ze Lwowa oraz z Rzęsnej przywitały Metropolitę Lwowskiego. W słowie powitalnym gospodarz wydarzenia ks. Prałat Jan Nikiel powiedział: „To wydarzenie historyczne, przypuszczam, że w Lubeli Metropolity Lwowskiego jeszcze nie było nigdy, więc zapiszemy to wielkimi literami w kronikach naszych parafii Katedry Lwowskiej oraz Rzędnej, które tworzą i organizują ten ośrodek. Jesteśmy na początku drogi tworzenia centrum duszpasterskiego, bo to, co widzimy jest budujący się ośrodek, które nazywamy centrum duszpasterskie Lubela”.

ks. Prałat Jan Nikiel serdecznie powitał duchowieństwo z dekanatu Lwowskiego oraz Żółkiewskiego, szczególnie ks. Prałata Józefa Legowicza, dziekana Żółkiewskiego, księży z Lubeli – Ks. Roman Demkowycz, z cerkwi grecko-katolickiej oraz Ks. Taras Tymczyszyn, z cerkwi prawosławnej.

W uroczystościach wzięli udział szczególni gości z Polski: Posłowie na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gołojuch, pan poseł Tadeusz Chrzan, pan poseł Fryderyk Kapinos, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Minister Marcin Romanowski, Konsul Generalna Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie p. Eliza Dzwonkiewicz oraz p. Barbara Pilawa-Kraus, wicestarosta powiatu Łańcuckiego. Również byli obecni przedstawiciele miejscowej władzy: pan Oleg Wolski, głowa miasta Żółkiew wraz z depytownym p. Bogdanem Jurdyga, wieloletni głowa rejonu Żółkiewskiego Pan Mykoła Zabłocki, starosta Lubeli p. Wasyl Czerniuch.

Goście i uczestnicy uroczystości zapoznali się z historią powstania centrum duszpasterskiego Lubela, które przedstawił ks. Rafał Zborowski, proboszcz parafii w Rzęsnej. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu całego terytorium oraz powstających budynków dzieci miały festiwal piosenki religijnej oraz zabawy. Uroczystości zakończyły się wspólną agapą.